Wybór płytek ceglanych

Wybór płytek ceglanych

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się co sezon. Co kilka miesięcy zmieniają się modele kolory i materiały stosowane do urządzania wnętrz. Ponadczasowym materiałem stosowanym do urządzenia wnętrz jest cegła. Jej popularność nie słabnie, stale zdobywa nowych miłośników.

Ponadczasowa cegła do nowoczesnych wnętrz 

płytki ceglaneŚciany z cegły świetnie się prezentują mimo upływu lat. Nowoczesne płytki ceglane inspirowane są starą tradycyjną cegłą. Materiały ceglanopodobne wybierane są do minimalistycznych wnętrz. Płytki stylizowana starą cegłą się często wykonywane z naturalnych materiałów takich jak żwir, kruszywo mineralne. Lokale gastronomiczne wykończone cegłą, stanowi ciekawe miejsce do spotkań towarzyskich. Ważne, aby ściany z tego materiału wyglądają jak najbardziej autentycznie. Producenci oferują szeroki wybór płytek ceglanych w różnych kolorach i wzorach. Nie ma potrzeby wykorzystywana tradycyjnej cegły z rozbiórki. W sklepach budowlanych można znaleźć tapety lub okleiny, które imitują cegłę. Jednak często takie rozwiązanie nie nadają takie efektu jak stara cegła. Architekci najczęściej wybierają czerwoną cegłę. Jednak odcienie czerwienie różnią się między sobą. Każdy odcień, inaczej się prezentuje na ścianie. Dostępne są również płytki ceglane z modnych odcieniach bieli, szarości, beżu, grafitu. Szeroka gama kolorystyczna płytek zapewnia sporo możliwości aranżacji wnętrz. Dzięki temu taki materiał wykończeniowy można z łatwością dopasować do dowolnego projektu.

Zastosowań cegły architektonicznej jest duże, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Cegła może być stosowane do kuchni, salonu, sypialni. Cegła świetnie się komponuje z drewnem, betonem, szkłem. W połączeniu z ścianami z cegły dobrze się prezentują z białe minimalistyczne meble.