Wybór wózka inwalidzkiego dla osoby chorej lub niepełnosprawnej

Wybór wózka inwalidzkiego dla osoby chorej lub niepełnosprawnej

 

Na rynku akcesoriów medycznych dostępnych jest wiele rodzajów wózków inwalidzkich. Warto wybrać taki wózek inwalidzki dla bliskiej osoby, który będzie zapewniał tej osobie komfort i będzie umożliwiał swobodne poruszanie, bez nadmiernego wysiłku i obciążania rąk.

Rodzaje wózków inwalidzkich – ręczne, elektryczne, sportowe i inne

wózki inwalidzkie sklep onlineNajbardziej popularny jest oczywiście wózek inwalidzki ręczny. Wynika to z tego, że takie wózki są po prostu najtańsze, więc większość osób decyduje się na zakup właśnie takiego sprzętu. Wózki ręczne wykonywane są ze stali lub z aluminium. Mają one tylko napęd ręczny. Osoba chora, niepełnosprawna może poruszać się na takim wózku, korzystając z siły własnych rąk lub też może być prowadzona przez inną osobę za specjalne uchwyty znajdujące się z tyłu wózka. Oczywiście wózki inwalidzkie sklep online ma w swojej ofercie znacznie więcej urządzeń. Wymienić warto wózek inwalidzki aktywny. Jest to wózek przeznaczony dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, dużo się poruszają. Takie wózki są bardzo lekkie, a do tego mają zwiększone właściwości jezdne. Dodatkowo wózki te wykonywane są z lekkiego aluminium. W ofertach sklepów są też wózki inwalidzkie stabilizujące plecy i głowę. Są to specjalne podwyższone wózki, odpowiednio wyprofilowane. Za głową znajduje się specjalny zagłówek, który umożliwia oparcie. Dla dzieci zaprojektowane zostały specjalne wózki inwalidzkie dziecięce.

Są to wózki, które wyprofilowano dla dzieci i dla młodzieży. Projektowane są też wózki inwalidzkie sportowe. W nich zwraca się uwagę na brak dodatkowych obciążeń. Taki wózek ma być nie tylko lekki, ale też bardziej zwrotny. W sklepach można zakupić wózki elektryczne. Te urządzenia mają własny napęd. Napędem można sterować za pośrednictwem specjalnego joysticka, który jest montowany na poręczach wózka.