Wygodne i bezpieczne spacery

Wygodne i bezpieczne spacery

Każdy z nas lubi spacery a tym bardziej szaleją na nimi nasi czworonożni przyjaciele. Nie zależnie od tego czy spacerujemy z naszym pupilem w centrum miasta, w parkach czy na łonie natury, musimy zadbać o bezpieczeństwo nie tylko naszego zwierzaka jak również innych napotkanych spacerowiczów.

Zalety szelek dla pupili

szelki dla psaWielu z nas lubi długie spacery jednak nie zależnie od okolicy w jakiej decyduje się na przechadzkę, zawsze musi stawiać bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Jeżeli zdecydujemy się zabrać na spacer naszego psa, nie zależnie czy będzie to szczeniak czy większy pies, powinniśmy pamiętać o podstawowym zabezpieczeniu w postaci smyczy. Tym bardziej, jeżeli na spacer wybieramy się w miejscu gdzie możemy spotkać inne psy czy też jest większe natężenie ruchu drogowego. Spacerując na łonie natury też powinniśmy mieć smycz przy sobie. Najbardziej sprawdzą się szelki dla psa, które nie tylko zapewniają bezpieczne spacery ale również są komfortowe. Jedyny warunek, żeby tak było to odpowiedni dobór szelek indywidualnie do psiaka. Często możemy spotkać w ofertach sklepów zoologicznych szelki bezuciskowe lub regulowane, zapewniające komfort noszenia. Można dobrać je do rozmiarów psa oraz do wymagań każdego zwierzaka. Mają one wiele zalet i są lepsze niż obroże tradycyjne. Niekiedy nasze zwierzaki szarpią podczas spacerów, a szelki nie uciskają wtedy na drogi oddechowe jak jest w przypadku smyczy. Do szelek możemy doczepić zwykłą smycz jak i smycz automatyczną.

Przy zakupie smyczy mamy wielki wybór za równo wzorów jak i wielkości. Znajdziemy też w ofertach rożne modele. Dobrym wyborem będą szelki z odbiciem piankowym, ponieważ zapobiegną oni obtarciu sierści naszego pupila. Każde szelki posiadają własną rozmiarówkę i szerokość pasków, więc lepiej wybierać szelki z szerszą taśmą.