Wygodny ogrzewacz do wody

Wygodny ogrzewacz do wody

 

Stare bloki na naszym osiedlu nie były podłączone do systemu ciepłowniczego, od początku istnienia wykorzystując bojlery i piece do zapewnienia mieszkańcom ciepłej wody. Nie było to idealne rozwiązanie, gdyż piece takie zużywały ogromne ilości energii i gazu, niesamowicie podnosząc koszty eksploatacji. Podczas następnego planowanego remontu, postanowiliśmy więc wymienić je na bardziej oszczędne urządzenia.

Domowe ogrzewacze przepływowe

ogrzewacz przepływowy wodyNie mieliśmy jednak możliwości podłączenia osiedla do sieci, gdyż wiązałoby się to z koniecznością ogromnej inwestycji i nakładu pracy, ale również z bardzo dużymi niedogodnościami dla mieszkańców. Z tego powodu, postanowiliśmy zamontować w każdym mieszkaniu automatyczny ogrzewacz przepływowy wody. Takie ogrzewacze były o wiele wygodniejsze niż stare piece, gdyż nie dość że były o wiele bardziej energooszczędne, nie zużywając prądu czy gazu do stałego ogrzewania wody w zbiorniku, pozwalały również na natychmiastowe ogrzewanie wody w momencie, gdy ciepła woda była potrzebna. Ich instalacja również była o wiele prostsza, gdyż jako niewielkie urządzenia o małej wadze, mogły być zamontowane bez problemu na rurach wodociągowych bez konieczności przebudowy całego ciągu wodnego w bloku. Ogrzewacze te były również bardzo bezpieczne, nie używając instalacji gazowych które musiały być używane z najwyższą ostrożnością.

Wymagały one stałego źródła prądu, ale z racji iż uruchamiały się one wyłącznie w momencie otwarcia zaworu i stałego przepływu wody, nie zużywały energii w trybie ciągłym. Niemal wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni z nowego systemu ogrzewania wody, gdyż okazał się on nie tylko wygodniejszy i bardziej energooszczędny, ale również pozwalał na zaoszczędzenie bardzo dużej przestrzeni, zajmowanej wcześniej przez bojlery i piece.