Wyjazd do ośrodka rehabilitacyjnego

Wyjazd do ośrodka rehabilitacyjnego

 

Wyjazdy rehabilitacyjne stają się coraz bardziej popularne wśród osób niepełnosprawnych. Turnusy organizowane przez specjalne ośrodki zapewniają w pełni wyposażone bazy rehabilitacyjne oraz profesjonalnie przygotowaną do tego typu zajęć kadrę pracowniczą. Dużo ludzi jednak nie wie, że można starać się o dofinansowani do takiego wyjazdu.

Czym jest turnus rehabilitacyjny?

turnusy rehabilitacyjne pfronKażdy turnus rehabilitacyjny odbywa się w zorganizowanych grupach, które liczą przynajmniej dwadzieścia osób. Warto postarać się o dofinansowanie na turnusy rehabilitacyjne pfron jest w stanie zrefundować taki wyjazd w 100 procentach bądź w części zależnie od sytuacji osoby starającej się o wyjazd. Grupy uczestników dobierane są w taki sposób aby posiadały podobne potrzeby rehabilitacyjne. Turnus taki trwa czternaście dni, a każda grupa ma osobno opracowany program rehabilitacyjny zgodnie z ich schorzeniami. Ośrodek realizujący tego typu turnusy musi być wpisany na specjalną listę tzn posiadać specjalną zgodę wydaną przez wojewodę. O dofinansowanie do takiego wyjazdu może starać się każda osoba posiadająca aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, lub osoba nie zdolna do pracy jednak decyzja ta musiała zostać wydana przed ukończeniem szesnastego roku życia, osoby spełniające specjalne kryteria dochodowe, jeśli kwoty dochodowe zostają przekroczone kwota dofinansowania zmniejsza jest o różnicę przekroczonej kwoty. Przed skorzystaniem z takiego wyjazdu należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym to on decyduje o metodzie leczenia oraz zaleceniach jakie ośrodek powinien spełnić aby profil naszej rehabilitacji był dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Tego typu turnusy rehabilitacyjne są idealnym rozwiązaniem dla osób które chciałby gdzieś wyjechać nie rezygnując jednocześnie z obecnie prowadzonej rehabilitacji. Ośrodki rehabilitacyjne są bardzo nowocześnie wyposażone oraz posiadają bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną z której można dowolnie korzystać.