Wykonywanie badań geologicznych za granicą

Wykonywanie badań geologicznych za granicą

badania geologiczne

Zacznę od tego, że jestem człowiekiem który w życiu robię to, co kocham. Pracuję mianowicie, jako geolog i muszę przyznać, że jest to mój wymarzony zawód. Już jako nastolatek zamarzyłem sobie, że w życiu zostanę właśnie geologiem.

Badania geologiczne za granicą – możliwe?

badania geologiczneNa szczęście udało mi się to moje marzenie zrealizować i teraz jestem jednym z pracowników w renomowanej firmie świadczącej różnego rodzaju usługi geologiczne. Ta firma, w której pracuję znajduje się w pięknym mieście, jakim jest Kraków. Co prawda, ja nie pochodzę z Krakowa, nawet nie skończyłem studiów w tym mieście. Pochodzę z północnej części naszego, jednakże zamieszkałem tutaj, ponieważ właśnie w Krakowie udało mi się znaleźć moją wymarzoną pracę. Z życia w Krakowie jestem jednakże bardzo zadowolony, również moja rodzina bardzo lubi tutaj mieszkać, oni przeprowadzili się tutaj ze mną i właśnie aktualnie miasto Kraków jest nasz dom. Jak wspomniałem jednak już wyżej, ta firma w której pracuję jest jedną z najbardziej renomowanych tego typu firm w kraju, także mamy naprawdę bardzo dużo zleceń i pracy jest po prostu ogrom. Z racji tego, że właśnie mamy tak dobrą pozycję na rynku geologicznym również musimy wykonywać przeróżnego rodzaju badania geologiczne z Krakowa poza granicami naszego kraju. Praktycznie właśnie takich zleceń ta moja firma ma najwięcej, przez co niestety muszę spędzać bardzo, ale to bardzo dużo czasu poza domem, z dala od mojej rodziny, co czasami muszę przyznać, że naprawdę bardzo mnie przytłacza. Praca jaką wykonuję jest naprawdę ciężka. Jeżeli chodzi o zarobki, to owszem są one dobre, jednakże nie wiadomo jakiej rewelacji nie ma.

Czasami zdarzają się naprawdę skomplikowane badania i niekiedy muszę spędzić poza domem kilka miesięcy. Jest to naprawdę trudne i ciężkie, jednakże cóż poradzić, taki zawód sam sobie wybrałem.