Wynajem mieszkań w Bydgoszczy

Wynajem mieszkań w Bydgoszczy

W sumie gdy dziesięć lat temu przyjechaliśmy z mężem do Bydgoszczy na studia zaczęliśmy od razu szukać mieszkania. Mieliśmy możliwość by na czas poszukiwań zamieszkać u mojej cioci, która mieszka w Bydgoszczy od niedawna w sumie.

Ogłoszenia o mieszkaniach

mieszkaniaOgłoszenia wtedy były przede wszystkim w gazetach z ogłoszeniami drobnymi. W sumie wtedy ludzie na dawali tak często ogłoszeń przez internet. Po prostu nie były to jeszcze czasy gdy każdy miał internet w telefonie. W gazecie zresztą było naprawdę dużo ogłoszeń. Obdzwoniliśmy kilka i umówiliśmy się na oglądanie mieszkania z właścicielami. Minusem dawania ogłoszenia w prasie był przede wszystkim brak zdjęć. Dlatego też z mężem oglądaliśmy z tego co pamiętam naprawdę wiele mieszkań jednak niektóre od razu po obejrzeniu odrzucaliśmy. Po prostu niektórzy ludzie wynajmowali mieszkania dla każdego w Bydgoszczy w naprawdę złym stanie. Pierwsze nasze mieszkanie to była kawalerka w centrum miasta. Może mieszkanie nie było jakoś nowocześnie wykończone. Jednak w porównaniu do wcześniejszym mieszkań jakie oglądaliśmy wyglądało naprawdę dobrze. W sumie w tym mieszkaniu właśnie mieszaliśmy dwa lata. W sumie było tam naprawdę blisko na uczelnię czy do pracy. Wtedy w sumie praktycznie nie jeździliśmy autobusami miejskimi bo po prostu nie było takiej potrzeby. Po prostu wszędzie było blisko. Także gdy chcieliśmy wyjść gdzieś wieczorem na miasto to nie było żadnego problemu z późnym powrotem bo zawsze wracaliśmy pieszo. Zresztą po prostu nie opłacało by się na tak krótki kawałek drogi zamawiać taksówkę. Jednak mieszkanie to miało taki minus, że było po prostu bardzo małe.

Dlatego też po jakimś czasie szukaliśmy czegoś większego. Po prostu chcieliśmy mieć dwa pokoje by mógł nas czasem ktoś odwiedzić. W sumie drugie mieszkanie znalazła nam koleżanka z pracy.