Wynajmowanie szulunków na krótki czas

Wynajmowanie szulunków na krótki czas

 

Szalowanie to technika, która pozwala nadać pożądany, stabilny kształt mieszance betonowej. Inna nazwa tej techniki to deskowanie. Do szalowania wykorzystuje się takie materiały jak deski, płyty ze sklejki lub metal. Technika ta w budownictwie rozwijała się przez lata i dzisiaj jest wiele nowoczesnych sposobów na wykonywanie konstrukcji szalunkowych.

Wynajem szalunków podczas budowy

szalunki - wynajem krótkoterminowySzalunki są niezbędne przy budowaniu monolitycznych konstrukcji betonowych takich jak fundamenty, stropy, ściany żelbetonowe, schody, słupy, nadproża i wieńce. Najpierw przygotowuje się szalunek, by później wypełnić go odpowiednią mieszanką betonową. Wcześniej jeśli jest taka potrzeba, w szalunku układa się zbrojenie. Gdy beton się zwiąże to można rozmontować szalunki. W przypadku szalunków stropowych trwa to do czterech tygodni, natomiast jeśli są to szalunki ścienne to potrzeba mniej czasu – do trzech dni. Konstrukcję można wykonać samemu z desek lub płyt. Jeżeli jednak prace na budowie wymagają dużych powierzchni betonowych, przy samodzielnym montażu konstrukcji zajmie nam to bardzo dużo czasu, co najmniej kilka dni. Do tego należy doliczyć koszt desek, czy płyt oraz gwoździ. W takich okolicznościach lepiej zdecydować się na wynajem. Szalunki – wynajem krótkoterminowy to świetna opcja, która pozwoli zaoszczędzić nam czas, a często i pieniądze. Firmy wynajmujące szalunki oprócz samych konstrukcji dostarczają również niezbędne akcesoria do montażu.

Szalunki dostarczone przez dobrą firmę pozwolą na naprawdę szybki montaż, co znacząco przyspiesza prace na budowie. Obecnie wynajem krótkoterminowy to koszt około kilkuset złotych za nawet 30 dni. Takie szalunki mają przewagę nad wykonywanymi samodzielnie, ponieważ zapewniają wytrzymałość, odporność na zniekształcenia, dzięki profesjonalnej jakości.