Wypracowanie na temat instalacji elektrycznych

Wypracowanie na temat instalacji elektrycznych

Jestem Krzyś. Uczę się w jednej ze szkół w Ostrowie Wielkopolskim. Nasz nauczyciel ostatnio zadał nam wypracowanie do napisania. Każdy z nas miał opisać zawód, który go interesuje i chciałby go w przyszłości wykonywać.

Instalacje elektryczne – muszę dobrze opisać

instalacje elektryczneMnie zawsze interesowała praca jako elektryk dlatego na ten temat postanowiłem napisać wypracowanie. Napisałem, że elektryk to odpowiedzialna praca, która wymaga kwalifikacji oraz ogromnej wiedzy. Instalacje elektryczne są bardzo skomplikowane i bez doświadczenia nie można samodzielnie zajmować się taką tematyką. U nas ostatnio był problem i przyjechał elektryk, który w całym mieszkaniu sprawdził Bardzo dobre instalacje elektryczne Ostrów Wielkopolskie. Opisałem to wydarzenie również w swoim wypracowaniu. Takie usługi elektryczne u nas w Ostrowie Wielkopolskim są szeroko rozwiniętą branżą i wiem, ze na pewno po szkole znajdę bez problemu zatrudnienie jako elektryk. Tematem, który mnie bardzo interesuje jest również automatyka przemysłowa, którą opisałem w swoim wypracowaniu. Zaznaczyłem jak ważną rolę odgrywa w każdym przedsiębiorstwie przemysłowym, oraz na co należy zwracać szczególną uwagę. Moje wypracowanie jak na pierwszą klasę gimnazjum napisałem całkiem treściwie. Opisałem nawet instalacje elektryczne jakie są w domach mieszkalnych i jakie symptomy powinny zwrócić naszą uwagę, żebyśmy mogli reagować jak coś zaczyna się dziać. Mój nauczyciel wie, że chcę pracować jako elektryk w przyszłości i na pewno temat mojego wypracowania w ogóle go nie zaskoczy. Kiedyś przyglądałem się jak elektryk naprawiał instalacje elektryczne i wiem, że to jest zajęcie właśnie dla mnie.

Oczywiście nic samodzielnie nie robiłem, bo jestem za mały i mi rodzice nie pozwalają na zabawy z prądem, które są niebezpieczne. Ciekawe jaką ocenę dostanę za wypracowanie.