Zaawansowane warianty paneli słonecznych

Zaawansowane warianty paneli słonecznych

Każda instalacja fotowoltaiczna potrzebuje dobrej jakości paneli by pracować z optymalną wydajnością. Nasze panele należały jednak do urządzeń starej generacji i pracowały nieprzerwanie od przeszło pięciu lat. Uznaliśmy więc, iż najwyższy czas na wymianę sprzętu generującego zasilanie na nowe, wydajniejsze panele.

Najnowocześniejsze panele słoneczne do instalacji fotowoltaicznej

panele fotowoltaiczne łódzkiePanele które dotychczasowo wykorzystywaliśmy okazały się tak przestarzałe, iż w żaden sposób nie mogliśmy porównać ich do nowych wersji, znacznie wydajniejszych i trwalszych niż starego typu sprzęt, dawno przestarzały. Naszą największą obawą była jednak kompatybilność paneli z wyposażeniem, które również nie należało do najnowszej generacji sprzętu fotowoltaicznego, aczkolwiek pracowało nadal doskonale i nie potrzebowało natychmiastowej wymiany. Sprawdziliśmy więc oferty firm produkujących panele fotowoltaiczne Łódzkie obsługiwane jest przez firmę która produkuje najnowocześniejsze i najwydajniejsze panele i ogniwa fotowoltaiczne w kraju, dlatego zdecydowaliśmy się zamówić sprzęt od właśnie tej firmy, która miała siedzibę niedaleko naszego zakładu. Nowoczesne panele, kilkakrotnie bardziej wydajne i generujące znacznie większe ilości prądu elektrycznego, mając tą samą powierzchnię co stare urządzenia okazały się doskonale zgodne ze starego typu wyposażeniem, i mogły być bez żadnych problemów podłączone do przetworników i ogniw starszych generacji.

Nie powodowało to spadku wydajności paneli, ani też żadnego spowolnienia pracy całego systemu fotowoltaicznego. Po zakupie nowych paneli szybko okazało się, iż cały system fotowoltaiczny generuje wielokrotnie większą ilość energii, a panele nie muszą być czyszczone co kilka dni, z racji ich powłok antystatycznych i łatwej do konserwacji powierzchni.