Zalety kąpieli z hydromasażem

Zalety kąpieli z hydromasażem

Hydromasaż, zwłaszcza w przypadku kąpieli dla jednej lub dwóch osób, przynosi korzyści zarówno ciału, jak i umysłowi, dając całkowity relaks psychiczny i fizyczny. Pojedyncze wanny są w rzeczywistości wyposażone w dysze zaprojektowane tak, aby oddziaływać na całe ciało i je. W ten sposób pobudzane są układy krążenia i limfatyczne.

Korzyści z hydromasażu w wannie

wanny z hydromasażemRegularne sesje hydromasażu to prawdziwa terapia antystresowa. Podczas zanurzenia w gorącej wodzie układ nerwowy wytwarza większą ilość hormonów, które powodują relaks ciała, zmniejszając objawy spowodowane stresem nagromadzonym w ciągu dnia. Ponadto nacisk masażu stymuluje produkcję endorfin, które generują uczucie przyjemności i relaksu. Kąpiel w gorącej wodzie ułatwia również sen i zwalcza objawy bezsenności, umożliwiając regenerację. Działanie pęcherzyków na ciało, skierowane prawidłowo w kierunku serca, stymuluje i aktywuje układ limfatyczny, przez co pomaga w walce z cellulitem i innymi problemami związanymi z spowodowanymi gromadzeniem się tłuszczu. Regularne sesje przy użyciu wanny z hydromasażem stymulują poprawę wyglądu ciała i wysmuklają figurę. Gorąca woda, połączona z mocą masażu powietrznego i wzmocniona przez zastosowanie specjalnych olejków eterycznych, jest eliksirem dla skóry. Po sesji skóra będzie gładka, lśniąca i nawilżona. Zabiegi hydroterapii są niezwykle przydatne dla osób, które uprawiają sport. Są one używane do leczenia drobnych urazów i pozwala odzyskać energię po treningu.

Kąpiele z hydromasażem mają niezwykle korzystny wpływ na wiele aspektów zdrowia. Poza relaksacją i dawaniem energii, poprawą zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, istnieją przesłanki, że pomagają one zwalczać cukrzycę typu drugiego, oczyszczają drogi oddechowe, poprawiają krążenie obwodowe i łagodzą bóle stawów. Sesje z hydromasażem pomagają również w leczeniu bezsenności.