Zalety korzystania z podłóg drewnianych

Zalety korzystania z podłóg drewnianych

Wykończenie ścian i podłóg ma zasadnicze znaczenie dla końcowego efektu urządzania każdego wnętrza. Stanowią one tło dla mebli i dodatków, więc muszą być przemyślane. O ile jednak przemalowanie ścian to zajęcie na kilka godzin, tak z podłogą jest trudniej, toteż trzeba jej poświęcić więcej uwagi, aby nie żałować wyboru.

Drewno na podłodze to klasyka

podłogi drewniane lublinNa podłodze mogą znaleźć się różne materiały: panele laminowane, parkiety, lite deski, ceramiczne płytki, dywany albo wykładziny. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, jednak niewątpliwie jednym z najbardziej klasycznych i uniwersalnych są podłogi drewniane lublin, które doskonale pasują do wielu wnętrz i stylów. Mogą też przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, dlatego też uważa się je za doskonałą inwestycję na przyszłość. Chociaż cena drewnianej podłogi może wydawać się spora, to jednak estetyka i inne zalety drewna w połączeniu z jego trwałością sprawiają, że to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie solidność i trwałość na lata. Drewno występuje w wielu odmianach i odcieniach, dlatego też można znaleźć deski dobre do każdego pomieszczenia, nawet kuchni czy łazienki. Dobrze jest postawić na wytrzymałe, twarde gatunki takie jak rodzimy dąb albo egzotyczny teak czy merbau, a nawet bambus. Podłogi z nich wykonane będą odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Warto jest wybrać takie drewno, które posiada bogate, wyraźne usłojenie, które można dodatkowo podkreślić stosując odpowiednie lakiery czy oleje.

Oczywiście z czasem drewniana podłoga ulega zużyciu, pojawiają się na niej przebarwienia czy rysy. Sposobem na to jest cyklinowanie, które zdziera wierzchnią warstwę i pozwala znów cieszyć się gładką, idealną podłogą przez długie lata. Coś takiego nie jest możliwe przy innych podłogach.