Zasobnik w nowym domu

Zasobnik w nowym domu

Niedawno wprowadziliśmy się do nowego domu. Wszystko musieliśmy instalować w nim szybko, ponieważ zależało nam na czasie. Wyprowadziliśmy się z poprzedniego mieszkania wcześniej, żeby nie płacić podwójnego czynszu. Dlatego w nowym domu nie wszystko było jeszcze gotowe.

Wygoda z zasobnikiem wody

zasobnik ze stali nierdzewnejNa szczęście był prąd, co bardzo ucieszyło dzieci, bo nie wytrzymałyby długo bez swoich urządzeń elektrycznych. Zdążyliśmy go podłączyć. dwa dni temu. Wodę też już mieliśmy, jednak niestety nie było ciepłej. Przez jakiś czas trzeba było podgrzewać ją w dużych garnkach co było dość problematyczne. Trzeba było szybko coś na to zaradzić. W tych czasach być bez ciepłej wody jest bardzo ciężkie. Pojechaliśmy z mężem do sklepu, ponieważ zasobnik ze stali nierdzewnej był nam potrzebny na cito. Zależało nam na tym, aby jego obsługa była prosta i żeby nie trzeba było poświęcić zbyt dużo czasu na jego instalację. Znaleźliśmy zasobnik o dużej pojemności i własnie na taki był nam potrzebny. Z dwójką dzieci zużycie wody jest dość duże. Przy zbyt małym bojlerze ciepła woda zbyt szybko by się kończyła. Wybraliśmy model który dość szybko się nagrzewa i jest pojemny. Poza tym, właściwości antykorozyjne również były przez nas mile widziane. Nie chcielibyśmy, by zbiornik po czasie zardzewiał, jak już kupować, to brać coś porządnego na lata. Później problematyczne wymiany zajmują tylko człowiekowi cenny czas.

Udało nam się szybko zamontować zasobnik. Nastąpiła chwila prawdy i niepewności, gdy sprawdzaliśmy czy działa i zagrzał wodę. Ulżyło mi, gdy poczułam przyjemne ciepło. Tego dnia w końcu można było wziąć sobie długą kąpiel w wannie. Zasobnik szybko nagrzewał wodę, można było sobie ustawić interesującą nas temperaturę i później już tylko cieszyć się ciepłą wodą.