Żel aloesowy do zadań specjalnych

Żel aloesowy do zadań specjalnych

Aloes jest rośliną, która posiada liczne właściwości prozdrowotne. Żel pozyskiwany z miąższu sprawdza się zarówno w branży spożywczej, medycznej jak i kosmetycznej. Obok tak szerokiego zastosowania nie sposób przejść obojętnie. Co takiego ma w sobie aloes, że sięgają po niego producenci z różnych branż?

Właściwości żelu aloesowego

żel z aloesuWłaściwości aloesu są znane od wieków. Na jakiś czas zapomnieliśmy o panaceum na dolegliwości zamkniętym w tych zielonych liściach, jednak dziś powoli do nich wracamy. W końcu dociera do nas, że to co stworzyła natura, jest dla nas najlepsze. W takim razie jakie właściwości ma żel z aloesu i dla kogo jest dedykowany. Po żel powinni sięgnąć… wszyscy. Tak liczne właściwości sprawiają, że jest on dosłownie rozchwytywany. Sprawdzi się doskonale w pielęgnacji skóry i włosów. Pomoże ukoić podrażnioną po słońcu bądź po goleniu skórę. Jeśli Twoje włosy potrzebują nawilżenia – żel z aloesu sprawdzi się świetnie w formie odżywki. Co ciekawe żel z aloesu możemy wykorzystać nawet do demakijażu. Odpowiednia gęstość sprawia, że nakładanie go będzie czystą przyjemnością, a twarz zostanie dogłębnie oczyszczona. Żel łagodzi stany zapalne, pomaga w walce z łuszczycą, rozszerzonymi porami i trądzikiem. Poparzyłeś się podczas obiadu i nie masz pod ręką maści na oparzenia? Żel aloesowy w tej roli sprawdzi się doskonale. Może nawet lepiej niż niektóre maści. Na półkach w drogeriach odnajdziemy wiele produktów na bazie żelu aloesowego. Jednak jeśli zależy nam na pełnej naturalności, warto posiadać tę roślinę w domu.

Lista właściwości żelu aloesowego jest naprawdę długa. Jeżeli jeszcze nie ma go w Twoim domu, koniecznie wybierz jedną z wielu dostępnych form. Może wyhoduj roślinę samodzielnie we własnym domu? Niezależnie jaki sposób wybierzesz, z pewnością będziesz zadowolony z działania.