Zestaw paneli solarnych

Zestaw paneli solarnych

O panelach słonecznych mówi się dużo od wielu lat i już w prawie co dziesiątym domu są one zamontowane na dachu lub trawniku. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, która pozwala na generowanie dużych oszczędności w ciągu każdego miesiąca.

Profesjonalne panele fotowoltaiczne

zestaw paneli fotowoltaicznychBez wątpienia technika pozyskiwania energii elektrycznej że słońca jest nowoczesnym i ekologicznym podejściem, które każdy powinien przestrzegać. Oczywiście jest to ciągle spora inwestycja, która pierwsze zwroty przynosi dopiero po kilku latach, ale są one długotrwałe. Panele solarne można montować na dwa sposoby: na dachu lub na płaskiej powierzchni na ziemi, a co do realizacji montażu, to przeważnie wykonuje to specjalistyczna firma. Od niedawna w sprzedaży można znaleźć  zestaw paneli fotowoltaicznych, które są przeznaczone do samodzielnego montażu. Ich jakość jest taka sama jak paneli montowanych przez ekipy montażowe, z tą różnicą, że mogą być nieco mniejsze. W razie potrzeby można dokupić dodatkowe panele, a nawet zmienić falownik na mocniejszy. Zestawy są na pewno tańsze niż zakup paneli u dystrybutorów, dlatego też coraz wiecej osób z nich chce  korzystać. W skład każdego zestawu wchodzą panele solarne w ilości osiem – dziesięć sztuk, inwerter, czyli falownik,  komplet uchwytów, kabli i mocowań, dzięki którym każdy może je zamontować na dachu czy trawniku. Jest także dołączona instrukcja, która krok po kroku pokazuje jak samodzielnie wykonać montaż paneli oraz całej instalacji rozprowadzającej prąd.

Panele solarne jako gotowe zestawy, kupimy u dystrybutorów lub bezpośrednio u producenta. Ceny zestawów są nieco niższe niż oddzielne panele i całe oprzyrządowanie potrzebne do uruchomienia fotowoltaiki. Średniej mocy zestaw solarny kupimy już za niecałe 15 tys. złotych.