Złote różańce w prezencie

Złote różańce w prezencie

Okazji do zakupu prezentów w obecnych czasach nie brakuje. Dawniej obchodzone urodziny i imieniny czy Święta Bożego Narodzenia dziś są już tylko podstawowymi okazjami do obdarowywania się. Na zakup prezentu wykorzystujemy okazje takie jak Walentynki, Dzień Kobiet, zmiana stanowiska w pracy i wiele innych. Tego typu okazje dają możliwość sprezentowania czegoś najbliższym. 

Ze złotym różańcem na chrzest i komunię

złoty różaniec na prezentNajtrudniej jednak przychodzi nam wybranie prezentu z mniej standardowych powodów. Podobno najwięcej kłopotów sprawia zakup prezentu dzieciom z okazji przyjmowania kolejnych sakramentów.  Szczególnie na chrzest nie wypada kupić autka, lalki czy grzechotki. Wydaje się, że powinien być to upominek związany z okazją, która jest jednak silnie związana z religią i duchowością. Dlatego maluchom kupuje się zwykle medaliki, obrazki święte do pokoju czy wózka, książeczki religijne czy ubranka, które mogą posłużyć na wyjście do kościoła. A co kiedy chcemy kupić coś naprawdę cennego i wyjątkowego? Możemy wówczas na przykład w złoty różaniec na prezent. Kruszec, z którego jest wykonany, jednoznacznie wskazuje na to, że prezent jest wartościowy. Czasem wydaje się to niestosowny upominek dla małego dziecka, jednak może on być także pamiątką. Tym lepiej kupić go na Pierwszą Komunię Świętą. Dziecko w tym wieku doceni już taki prezent. Jest to podarunek o wydźwięku religijnym, który ma posłużyć pielęgnowaniu wiary, a jednak w jakiś sposób wyróżniający się i cenny. Z pewnością będzie unikatowy.

Różaniec jest doskonałym rozwiązaniem na prezent z okazji chrztu czy komunii świętej. Jest atrybutem wierzącej osoby, pomaga rozwijać duchowość, a jednocześnie może być „gadżetem”. W tym wypadku chodzi o to, że po prostu stanowi wyjątkowy przedmiot, który ma unikatową wartość zarówno materialną, jak i duchową.