Znalezienie opieki dla dziadka

Znalezienie opieki dla dziadka

Nie miałem nikogo oprócz dziadka, który się mną opiekował, kiedy byłem dzieckiem. Kiedy się wyprowadziłem do własnego mieszkania i podjąłem pracę, to nie miałem dla niego tyle czasu co kiedyś. Starałem się jednak go odwiedzać tak często, jak było to tylko możliwe.

Całodobowa opieka zapewniona dziadkowi

opieka nad osobami starszymi przez całą dobę - łódźDzidek robił się coraz starszy i wymagał opieki, której nie byłem w stanie mu zagwarantować. Nie mogłem przecież zrezygnować z pracy, bo musiałem z się z czegoś utrzymać. Wtedy moja dziewczyna podpowiedziała mi, co powinienem zrobić. Otóż powiedziała mi, że działa firma, której celem była opieka nad osobami starszymi przez całą dobę – Łódź była miastem, gdzie takie usługi były poszukiwane i firma działała dość prężnie. Zapoznałem się z tematem i wybrałem do tej firmy. Poznałem szczegóły współpracy i koszty. Cieszył mnie fakt, że moim dziadkiem miała opiekować się osoba z ogromnym doświadczeniem, która będzie przy nim przez cały czas. Pomoc tego typu była dla mnie nieoceniona i warta wszelkich kosztów. Zapoznałem dziadka z jego opiekunką, którą od razu polubił. Kobieta ta wprowadziła się do mieszkania dziadka i zajęła pokój gościnny. Dzięki temu mogła opiekować się dziadkiem przez cały czas. Brał on leki, o których czasami zapominał, ale teraz już nie musiałem się o to martwić. Odwiedzałem dziadka raz w tygodniu, ponieważ chciałem sprawdzić co u niego. Opiekunka była bardzo profesjonalna i często też zabierała dziadka na spacery. Byłem spokojny o wszytko.

Firmę, z usług której skorzystałem, poleciłem swojej koleżance z pracy, która była w podobnej sytuacji jak ja kiedyś. Opowiedziałem jej jak wygląda opieka nad osobą starszą i to skłoniło ją, żeby się wybrać do tej firmy i porozmawiać na temat współpracy. Była mi wdzięczna.